Projekt „ Chovatelia a záhradníci“ v I Klube
Dátum: Thursday, 10.07.2014 11:00
Vec: I klub


V tomto roku podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom projekt Chovatelia a záhradníci. Základom projektu je ponúknuť deťom nové aktivity v areáli I Klubu z oblasti chovateľstva a pestovania liečivých bylín. Chovateľstvo poníkov, kôz a menších domácich zvierat bude prebiehať na Františkovej farme. Farma už dala o sebe vedieť, stala sa tak trochu menšou zoologickou záhradou pre malé deti. Na tohtoročných akciách MDD sa tu vystriedalo viac než 330 detí. Prichádzali sem škôlky, celé triedy ZŠ a MC. Poníky Betty, Adelka, Tomík a Pavlínka sa stali miláčikmi detí..... Druhá časť projektu  -  Záhradníci bude prebiehať na lúke vedľa I Klubu. Vybudujeme tu divokú záhradu plnú liečivých bylín, trvaliek a kríkov s drobným ovocím. Celá záhrada bude rozdelená do menších kruhových záhonov, o ktoré sa budú starať deti s animátormi. Budeme tu pestovať približne 40 druhov liečiviek, ktoré sa naučíme spoznávať, pestovať a využívať v prospech zdravia. Prvé aktivity sme zaradili už na denných táboroch. Deti zbierali kvety a varili si čaj, ktorý prekonal všetky očakávania. 

Pre obidve aktivity v I Klube potrebujeme dobrovoľnícku činnosť mládeži a dospelých.

Čo ponúkame:  Na farme sa naučia zaobchádzať s poníkmi, kozami, chovať ich a sprevádzať deti na farme. V záhrade sa naučia všetko o bylinkách, liečivých a ovocných čajoch. Pomôžu nám vysadiť záhony a vybudovať náučný chodník naprieč celou záhradou a tiež v lese.  

Záujemci prihláste sa u vedúcej I Klubu Viki Gavaldovej na mobilnom čísle: 0904 372 490Tento článok je z Ivanka pri Dunaji
http://www.ivanka.sk

URL tohoto článku je:
http://www.ivanka.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=1094