I V A N K A    P R I    D U N A J I                                                                                         diskusno  -  informačný   portál
     Reality Ivanka

     IvankaNet.sk

     audiotuning v ipd

     Naša ponuka
· Úvodná stránka
· Poslať inzerát
· Archív článkov
· Štatistika vstupov
· Hľadať
· Odkaz adminovi
· Odporučenie
· Top 20 naj
· Poslať článok
· Vaše konto
· Surveys

     Rýchla linka

     Kostol a fara

     Veterinár v IpD

     Záhradkári IpD

     Nezábudka

     Babyclinic v IpD

     MC Tik - Tak

     ZUŠ v IPD

 Les zažiaril čistotou a poriadkom

I klub Po zime bola v lese kopa suchých polámaných haluzí a chodníčky boli celkom zarastené. Všade vyrastali nebezpečné agáty a nechýbali ani plastové smeti. Dobrá myšlienka priniesla možnosti dať tieto veci na poriadok. A teraz?  Lesné chodníky priam volajú na prechádzku, výrastky agátov zmizli,  suché drevo sme vyzbierali a odložili na táboráky.  Nie nebolo to v Rakúsku, ani v Nemecku. Bolo to u nás doma v Ivanke pri Dunaji....

Asi jediný les, ktorý prináša do duše pokoj a radosť je les okolo I Klubu.  Prostredníctvom úspešného projektu Naše mesto sme vyčistili les a pripravili ho na denné tábory pre naše deti.  Pomáhalo nám 10 dobrovoľníkov z banky ČSOB a spoločnosti  ZSE.  Tento lesík má síce iba 80 árov, ale 10 dobrovoľníkov tu urobilo krásny poriadok.

Nevdojak mi napadá myšlienka,  že v Ivanke bol krásny Benový les. Ale už nie je. Nikto sem nechodí načerpať silu. Každý sa z lesa vráti nahnevaný.  Nemali by sme lesu trochu pomôcť?  Vlastne tým pomôžeme aj nám samým, pretože les bude ozdravovať,  dávať silu a pokoj.  Ak neprestaneme  IBA nadávať, nič sa nezmení. 

Prinášam vám fotografie nášho lesa v I Klube.  Čo keby taký bol aj Benový les?

Viki Gavaldová


 
     Príbuzné odkazy
· Viac o I klub
· Iné články od: Administrator


Najčítanejšie články I klub:
Čajovňa v Ivanke pri Dunaji - INFO


     Hodnotenie článku
Priemerné skóre: 0
hlasov: 0

Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


     Možnosti

 Stránka vhodná na tlač Stránka vhodná na tlač


"Prihlásenie" | Prihlásenie/Vytvoriť konto | 5 Komentáre | Hľadať v diskusii
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Les zažiaril čistotou a poriadkom (Skóre: 0)
kým: Anonym v Wednesday, 19.06.2013 08:53
Náš Benový les je les osobitného určenia, čiže určený na rekreáciu a oddych pre obyvateľov. Ak sa už vyrúbala tretina lesa, je potrebné ju vysadiť. Na obnovu lesa by sa mal zriadiť 5 - 6 členný kolektív, ktorý by koordinoval všetky postupy. Doterajší správca sa ako dobrý hospodár neosvedčil. To ho však nezbavuje povinnosti, aby les dosadil a nahradil vyrúbané stromy. Koordinačná skupina by mala vybrať, aké stromy treba vysadiť, nájsť spôsob vyčistenia. nájsť spôsob financovania brigád, zorganizovať dobrovoľníkov, postarť sa o medializáciu, skrátka kompletná nadačná práca. Zo zákona musí byť les prístupný všetkým, čiže žiadne uzávery tu nemajú právne opodstatnenie. Les sú naše pľúca. Majitelia lesa - spoločnosť Ježišova - by takúto iniciatívu určite privítali.
viki


[ odpovedať ]


Re: Les zažiaril čistotou a poriadkom (Skóre: 0)
kým: Anonym v Wednesday, 19.06.2013 09:01
Vďaka Viki za tento projekt.
Ozaj a ktorý je to Benov les?


[ odpovedať ]