I V A N K A    P R I    D U N A J I                                                                                         diskusno  -  informačný   portál
     Reality Ivanka

     IvankaNet.sk

     audiotuning v ipd

     Naša ponuka
· Úvodná stránka
· Poslať inzerát
· Archív článkov
· Štatistika vstupov
· Hľadať
· Odkaz adminovi
· Odporučenie
· Top 20 naj
· Poslať článok
· Vaše konto
· Surveys

     Rýchla linka

     Kostol a fara

     Veterinár v IpD

     Záhradkári IpD

     Nezábudka

     Babyclinic v IpD

     MC Tik - Tak

     ZUŠ v IPD

 Spojená škola Ivanka pri Dunaji

Dobre infoAnonym napísal: "
Mnohým ľuďom učaruje pohľad na svet z konského chrbta. No každým rokom pribúdajú ľudia, ktorí chcú spojiť prácu so záľubou a venovať sa činnosti spojenej s koňmi profesionálne.

 Chcú rozšíriť svoje vedomosti a stať sa odborníkmi v oblasti chovu koní, či jazdectva. Neďaleko Bratislavy, v Ivanke pri Dunaji, v blízkosti lesíka a štrkových jazier stojí naša stredná odborná škola.
Záujemci o chov koní a jazdectvo si u nás môžu vybrať  trojročný učebný, štvorročný študijný odbor, alebo dvojročné pomaturitné štúdium.

 Štúdium je zamerané na chov koní, jazdecké schopnosti, agroturistiku, ekonomiku a jazykovú prípravu. K profilovým predmetom patrí chov koní, teória jazdy, súťažný poriadok,

 základy zoohygieny, prevencie chorôb a zranení koní, základy kováčstva a podkováčstva, agroturistika, hipoterapia.

Praktické vyučovanie realizujeme v novovybudovanom stredisku odbornej praxe v Zálesí, jazdeckom klube Ivanka pri Dunaji a v zmluvných pracoviskách.

V učebnom odbore sa strieda týždeň výučby teoretickej s týždňom výučby praktickej. Študijné odbory majú na prax vyčlenený jeden deň v týždni a dva týždne počas školského roka  sa prax realizuje individuálnou formou. Žiakom sa venujú majstri odbornej výchovy a učitelia odborných predmetov. Pod ich vedením žiaci získavajú a rozširujú jazdecké zručnosti a zručnosti pri ošetrovaní koní.

 Medzi nimi sú odborníci na drezúru, parkúr, či zapriahanie. Títo sa venujú aj pokročilým a talentovaným žiakom, pripravujú ich na preteky. Žiaci majú možnosť počas štúdia získať

 jazdeckú licenciu a reprezentovať školu na pretekoch.

 Stredisko odbornej praxe v Zálesí sme slávnostne otvorili koncom minulého školského roka. Areál sa nachádza v blízkosti lesa, čo je ideálne na vychádzky.

Kone sú ustajnené v maštali s priestrannými boxmi, automatickými napájačkami, súčasťou maštale je vnútorný aj vonkajší sprchový box. V súčasnosti tu máme ustajnených 10 koní

využívaných na jazdecký výcvik žiakov. Do budúcnosti plánujeme ustajniť ešte ďalšie štyri kone na tieto účely. Žiaci majú možnosť ustajniť si tu vlastné kone. Škola spolupracuje 

so Slovenským Hucul Klubom so sídlom v Lome nad Rimavicou, ktorý poskytol škole štyri Huculské kobyly, ďalej tu máme Anglických plnokrvníkov, Slovenského teplokrvníka, Araba

 a maskota strediska ryšavého poníka. Súčasťou areálu je vonkajšia jazdiareň s rozmermi 36x90m, krytá kruhovka s priemerom 20 m, ktorú používame na lonžovanie a

jazdenie v nepriaznivom počasí. K dispozícii sú trávnaté priestranné výbehy ohradené elektrickým ohradníkom, pre žiakov vyhrievané šatne so sprchami a WC, učebňa, kuchynka a vyhrievaná sedlovňa.

Praktické vyučovanie prebieha v dopoludňajších hodinách, popoludní majú študenti  parkúrový krúžok, krúžok pre začiatočníkov, jazdenia v teréne a krúžok zapriahania.

Okrem praktického vyučovania majú žiaci možnosť zúčastniť sa  výmenných pobytov na podobne orientovaných školách v  Táte(HU) a v Humpolci(CZ).

Škola každý rok organizuje školskú akadémiu pre žiakov školy, kde si  môžu navzájom porovnať svoje jazdecké schopnosti. Posledné dva roky aj medzinárodné preteky- Cena Strednej odbornej školy.

Škola organizuje aj akreditované kurzy pre verejnosť, i našich študentov. Konkrétne Základy chovu a ošetrovania koní, Učiteľ jazdy na koni a Inštruktor pre výcvik koňa na hipoterapiu.

Žiaci pomáhajú aj pri organizácii drezúrnych, parkúrových, westernových a military pretekov. Každoročne obohacujeme štúdium o odborné exkurzie, napr. NŽ Topoľčianky, NŽ Kladruby nad Labem, Motešice, Bábolna, Hucul Klub Sihla- tu majú žiaci možnosť vyskúšať jazdu bez sedla v lesoch Podpoľania, jazdecké strediská v BA a okolí.

Počas letných prázdnin škola úspešne organizuje detské letné tábory zamerané na chov koní a jazdectvo a rybárstvo.

Absolventi našej školy sa môžu uplatniť ako ošetrovatelia koní, profesionálni jazdci, učitelia jazdy na koni, kvalifikovaní pracovníci aj  podnikatelia v chove koní, agroturistike, prevádzkovatelia jazdeckého športu, alebo môžu pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

Žiakom ponúkame ubytovanie a stravu v areály školy, popoludňajšiu činnosť v krúžkoch, internet, telocvičňu na flórbal, volejbal a iné aktivity, posilovňu, ihrisko. Vychovávatelia v školskom internáte zabezpečujú rôzne turistické a vodácke aktivity.  Výhoda umiestnenia školy neďaleko Bratislavy umožňuje vedeniu internátu organizovať časté návštevy divadla, opery, aj baletu.

Škola každoročne otvára študijné odbory so zameraním na KYNOLÓGIU, absolventi nájdu uplatnenie v oblasti chovu a výcviku psov, v štátnych bezpečnostných službách, ako záchranári kynológovia, odborníci pre canisterapiu. Získané vedomosti využijú pri prevádzkovaní útulkov, hotelov, či salónov pre psov. V areáli školy majú žiaci k dispozícii koterce pre vlastné psy, cvičisko a Caniscentrum, kde je umiestnených 5 policajných psov o ktoré sa žiaci prvých a druhých ročníkov starajú, socializujú ich a učia sa základný výcvik poslušnosti.

Záujemci o RYBÁRSTVO sa môžu profilovať na produkciu, či spracovanie rýb, vodohospodársku činnosť, či akvaristiku. Majú vlastné účelové zariadenie vo Veľkom Blahove, zamerané na teplovodné rybárstvo. Praktické skúsenosti pre studenovodné rybárstvo získavajú na Parine a vo Francúzsku. V areáli školy vybudovali jazierko s chovom rôznych druhov okrasných rýb.  Nedávno škola vybudovala nové centrum pre akvaristiku.

Škola každoročne otvára ďalšie zaujímavé odbory, ktoré nájdete na stránke www.spojsivanka.sk


                                                                                                      Ing. Ivana Hadvigová
" 
     Príbuzné odkazy
· Viac o Dobre info
· Iné články od: Administrator


Najčítanejšie články Dobre info:
Spojená škola Ivanka pri Dunaji


     Hodnotenie článku
Priemerné skóre: 5
hlasov: 2


Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


     Možnosti

 Stránka vhodná na tlač Stránka vhodná na tlač


"Prihlásenie" | Prihlásenie/Vytvoriť konto | 3 Komentáre | Hľadať v diskusii
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Spojená škola Ivanka pri Dunaji (Skóre: 0)
kým: Anonym v Monday, 07.02.2011 16:17
Da sa tam u vas jazdit aj ked nie som ziakom skoly? Kolko sa plati za hodinu?


[ odpovedať ]


Re: Spojená škola Ivanka pri Dunaji (Skóre: 0)
kým: Anonym v Wednesday, 22.04.2015 19:11
Dobry den keby som chcela ist na tuto skolu tak by ste tu mali voľné miesto myslim skrs skoly?


[ odpovedať ]