I V A N K A    P R I    D U N A J I                                                                                         diskusno  -  informačný   portál
     Reality Ivanka

     IvankaNet.sk

     audiotuning v ipd

     Naša ponuka
· Úvodná stránka
· Poslať inzerát
· Archív článkov
· Štatistika vstupov
· Hľadať
· Odkaz adminovi
· Odporučenie
· Top 20 naj
· Poslať článok
· Vaše konto
· Surveys

     Rýchla linka

     Kostol a fara

     Veterinár v IpD

     Záhradkári IpD

     Nezábudka

     Babyclinic v IpD

     MC Tik - Tak

     ZUŠ v IPD

 Urgent! Voda v bytovkách Komenského, SNP a Dobšinského!

Dobre infoAnonym napísal: "
Sobotné ráno si obyvatelia bytovky na Komenského spríjemnili kýblovaním vody z pivníc. A nie zásluhou prírody, ale hlúposťou bytovkárov. Pretiekla voda zo studne, zásobujúcej bytovky nenapojené na normálny vodovod. To prípad Komenského 9 nie je, má vodu BVS, tak, ako ju majú mať všetky bytovky, lebo. Čiže havária veľkých rozmerov, ktorú si za nezodpovednosť občanov, ale aj veľmi slabej práce obce vyžrali iní. Studňa sa musí okamžite uzavrieť a pokým sa vec s pripojením ostatných bytoviek (SNP, Komenského a Dobšinského) na vodovod nevyrieši a nezaplatí, 500 občanov bude musieť byť zásobovaných z cisterien. Inej cesty asi nieto.BVS s haváriou nemá nič, prišli a odišli. Zatiaľ sa kýblovalo. Na východe to bolo určite horšie, ale ani toto nie je málo. Voda vtiekla cez bok a základy domu z betónovej kobky rozvodu zo studne do bytoviek. Tento je nevyhnutné okamžite odpojiť, čo musia zaplatiť bytovky doteraz majúce vodu zadarmo (iba za čerpadlo a údržbu, na čo kašlali).


Odhad odkýblovanej, odčerpanej a vyplytvanej vody sú min. desiatky metrov kubických. Nie je to prvý krát, pod stánkom sa studničná voda liala pred pár mesiacmi týždne a každý mal vec na háku.


Ak má byť Ivanka milým miestom na žitie, tak ak sa vie desaťročie, že tá voda „zadarmo“ zo studne nie je OK a treba sa napojiť na civilizovanú žitnoostrovskú vodu z vodární, tak to proste treba vyriešiť a zaplatiť hneď. Na Komenského 9 sme sa dohodli. A napriek tomu doplácame na hlúposť iných.


Ing. Peter Marosz

Spoločenstvo vlastníkov bytov Dunaj, Komenského 9, Ivanka pri Dunaji


" 
     Príbuzné odkazy
· Viac o Dobre info
· Iné články od: Administrator


Najčítanejšie články Dobre info:
Spojená škola Ivanka pri Dunaji


     Hodnotenie článku
Priemerné skóre: 1
hlasov: 1


Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


     Možnosti

 Stránka vhodná na tlač Stránka vhodná na tlač


"Prihlásenie" | Prihlásenie/Vytvoriť konto | 2 Komentáre | Hľadať v diskusii
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Urgent! Voda v bytovkách Komenského, SNP a Dobšinského! (Skóre: 0)
kým: Anonym v Tuesday, 20.07.2010 12:06
Po prečítaní príspevku neviem o čo vám ide. O to, že vás vytopilo alebo o to, že niektorí obyvatelia neplatia za vodu. Voda zo studne na SNP slúži od roku 1964 k plnej spokojnosti. Naraz sa zistilo, že nie je dobrá? Ale pre koho, obyvatelia na ňu pripojení sa nesťažujú. Neviem ako dokáže niekoho vytopiť studňa??? Je možné, že prasklo potrubie medzi studňou a niektorou bytovkou. V tom prípade ale nie je na vine studňa ale realizácia rozvodov a ich údržba. Mám dojem, že niekomu leží v žalúdku nízke náklady na vodu ale najskôr pozemok, na ktorom je studňa. Čo na to poviete pani starostka, že nie som ďaleko od pravdy![ odpovedať ]


Re: Urgent! Voda v bytovkách Komenského, SNP a Dobšinského! (Skóre: 0)
kým: Anonym v Wednesday, 28.07.2010 08:27
Blavaci nech idu bývať naspäť do BA.


[ odpovedať ]