I V A N K A    P R I    D U N A J I                                                                                         diskusno  -  informačný   portál
     Reality Ivanka

     IvankaNet.sk

     audiotuning v ipd

     Naša ponuka
· Úvodná stránka
· Poslať inzerát
· Archív článkov
· Štatistika vstupov
· Hľadať
· Odkaz adminovi
· Odporučenie
· Top 20 naj
· Poslať článok
· Vaše konto
· Surveys

     Rýchla linka

     Kostol a fara

     Veterinár v IpD

     Záhradkári IpD

     Nezábudka

     Babyclinic v IpD

     MC Tik - Tak

     ZUŠ v IPD

 Poklady môjho srdca

Dobre infoAnonym napísal: "
Nadácia VÚB každoročne vyhlasuje grantový program Poklady môjho srdca zameraný na ochranu kultúrneho a prírodného bohatstva Slovenska. Úspešným žiadateľom bola aj obec Ivanka pri Dunaji v spolupráci s pani Annou Belačičovou, ktorá pripravila projekt Obnova výsadby zelene pamätníka Milana Rastislava ŠtefánikaPredmetom projektu je obnova národnej kultúrnej pamiatky, ktorá predpokladá komplexnú výsadbu stromov v okolí pamätníka M. R. Štefánika podľa pôvodného projektu arch. D. Jurkoviča. Výstupom projektu bude aj začlenenie pamätníka do cykloturistickej trasy. Grant je 7 000 Eur

Pani Belačičovej aj Nadácii ďakujem,
Slavomír Koledzai" 
     Príbuzné odkazy
· Viac o Dobre info
· Iné články od: Administrator


Najčítanejšie články Dobre info:
Spojená škola Ivanka pri Dunaji


     Hodnotenie článku
Priemerné skóre: 5
hlasov: 1


Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


     Možnosti

 Stránka vhodná na tlač Stránka vhodná na tlač


"Prihlásenie" | Prihlásenie/Vytvoriť konto | 2 Komentáre | Hľadať v diskusii
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Poklady môjho srdca (Skóre: 0)
kým: Anonym v Friday, 04.06.2010 08:04
Gratulujem :-). Snáď sa niekedy podarí revitalizovať aj alej na prístupovej ceste od mostíka na Šúrskom kanály až po pamätník.


[ odpovedať ]


Re: Poklady môjho srdca (Skóre: 0)
kým: Anonym v Saturday, 05.06.2010 14:24
Skutočne si môžeme gratulovať, že sa podarilo kvalitne pripraveným projektom osloviť VÚB nadáciu a pomôcť tak pri záchrane tejno jedinečnej národnej pamiatky, ktorú v Ivanke máme. Pre úplnosť informácie musíme však povedať, že Historická spoločnosť Ivanky sa dlhodobo snaží o záchranu tejto pamiatky a to tým, že v minulosti zabezpečila v spolupráci s OÚ nové reťaze na Mohylu, osadenie informačnej tabuľe na Mohyle,  vypracovanie dendrologického posudku na revitalizáciu zelene na Mohyle. V neposlednom rade sa HSI podarilo spracovať kvalitný projekt a ten predložiť nadácii VÚB "poklady môjho srdca". Vdaka patrí teda aj členom HSI pánovi Mgr. Škulavíkovi a pani Mgr. Voltemarovej za ich prácu na spracovaní projektu.

Ing. Peter Blubla
tajomník HSI


Pôvodna správa:
"Nadácia VÚB už štvrtý rok poskytuje zamestnanecký grantový program „Poklady môjho srdca“ zameraný na ochranu kultúrneho a prírodného bohatstva Slovenska. Jeho cieľom je podporiť obnovu menších objektov, ktoré sú kultúrnymi, umeleckými a prírodnými pokladmi našej krajiny. Projekty sú predkladané v spolupráci so zamestnancami VÚB.
Naša obec využila túto možnosť a uchádzala sa o poskytnutie finančnej dotácie z tohto grantového programu. Vypracovala Projekt obnovy výsadby zelene pamätníka M. R. Štefánika podľa pôvodného projektu arch. D. Jurkoviča. Žiadosť o grant vypracoval Mgr. P. Škulavík, zo zamestnancov VÚB náš projekt podporila pani A. Belačičová doplnením eseje, ktorá je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Za tvorivú spoluprácu patrí vďaka aj Mgr. Aline Voltemarovej. O tom, že náš projekt zaujal a splnil hodnotiace kritériá svedčí aj fakt, že Nadácia VÚB sa rozhodla prideliť finančné prostriedky na jeho realizáciu. Výsadbou zelene areálu mohyly M. R. Štefánika sa obnoví jedna z našich najhodnotnejších kultúrnych pamiatok.
Ďakujeme autorom za vypracovanie projektu a Nadácii VÚB za poskytnutie finančného príspevku."


[ odpovedať ]