I V A N K A    P R I    D U N A J I                                                                                         diskusno  -  informačný   portál
     Reality Ivanka

     IvankaNet.sk

     audiotuning v ipd

     Naša ponuka
· Úvodná stránka
· Poslať inzerát
· Archív článkov
· Štatistika vstupov
· Hľadať
· Odkaz adminovi
· Odporučenie
· Top 20 naj
· Poslať článok
· Vaše konto
· Surveys

     Rýchla linka

     Kostol a fara

     Veterinár v IpD

     Záhradkári IpD

     Nezábudka

     Babyclinic v IpD

     MC Tik - Tak

     ZUŠ v IPD

 zakladná škola_školský klub_materská škola

detiAnonym napísal: "
Je mi trocha smutno  na duši, keď idem po skončení práce do školského klubu pre deti....Na jednej strane som rada, že obec našla sily i financie na to, aby vytvorila nové miesta pre predškolákov, na druhej strane ma nesmierne mrzí skutočnosť, že to bolo na úkor školákov... Školský klub z minulého školského roka už v princípe neexistuje (ale funguje v úplne iných dimenziách) a naše školopovinné deti len  závistlivo môžu... pozerať na luxusné ihrisko  škôlkarov a môžu sa len pobrať na tú svoju ohradenú „ruinu“. Stačí si len prebehnúť internetové stránky a hodiť do kalkulačky a prídete na to, koľko tá paráda v škôlke stála. Možno, keby sa pár peniažkov ušetrilo, zostalo by aspoň, na to, aby aj ihrisko školského klubu nevyzeralo ako pre deti z geta :(.  A to už ani nemyslím na to, že deti po skončení vyučovania sa vracajú späť do školských lavíc, a to ešte neviem,  kde sa vlastne realizuje krúžková činnosť. Sú vlastne na to ešte dajaké priestory v budove školy(?), ktorá je síce krásna a vynovená, ale istotne nie je nafukovacia. Dnešných prváčikov je viac ako po minulé roky. Máme 3 MŠ, a preto  predpokladám, že aj nasledujúci školský rok ich bude dosť..., ale bude dosť aj priestoru pre riadnu výučbu... Za riadnu výučbu nepovažujem zmenné vyučovanie, ktoré nerešpektuje  psychickú hygienu dieťaťa. Nie je už teraz čas byť na poplach a nie hasiť situáciu v júli 2010? Tak ako to bolo v prípade odobratia priestorov ŠK a vytvorenie v nich ďalšej MŠ? Zriaďovateľom oboch (MŠ i ŠK) je OU v Ivanke pri Dunaji? Verím, že nebudem musieť  uvažovať o tom, či náklady na oslavy 800 – vky  Ivanky neboli len populistickým ťahom a verím , že táto situácia sa začne riešiť skôr, ako vylepovanie volebných plagátov. Uvedomujem si aj skutočnosť, že riešenie situácie so ZŠ nie je o jednotlivcoch, ale o celom obecnom zastupiteľstve. Ďakujem učiteľom i vychovávateľkám za  trpezlivosť, ktorú majú s touto situáciou, ktorá im ich náročnú prácu vôbec neuľahčuje a nevtvára priaznivú klímu pre 100% pracovný výkon, na čo všakv konečnom dôsledku opäť doplatiť môžu všetky naše deti. Pre niekoho deti, pre niekoho vúčatá, netere..., preto si myslím, že táto situácia okolo ZŠ_ŠK_MŠ je vecou každého." 
     Príbuzné odkazy
· Viac o deti
· Iné články od: Administrator


Najčítanejšie články deti:
pediatricka v IPD


     Hodnotenie článku
Priemerné skóre: 0
hlasov: 0

Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


     Možnosti

 Stránka vhodná na tlač Stránka vhodná na tlač


"Prihlásenie" | Prihlásenie/Vytvoriť konto | 7 Komentáre | Hľadať v diskusii
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: zakladná škola_školský klub_materská škola (Skóre: 0)
kým: Anonym v Monday, 21.09.2009 15:20
Myslim si, že dostavanie a nadstavenie školky na Hviezdoslavovej mohlo pomôcť vyriešiť situáciu s miestami v škôlke, a mohla zostať aj družina. Ale prečo by sme si nekomplikovali život keď môžme, že? Len je mi z toho smuto, rovnako ako vám. No nebolo by to lepšie riešenie? Veď dvor je tam veľký, preliezok dostatok, tak už sa mohlo len nadstaviť a dostavať, síce len ale myslím, že situácia so škôlkou by bola vyriešená myslím na dlhý čas.


[ odpovedať ]


Re: zakladná škola_školský klub_materská škola (Skóre: 0)
kým: Anonym v Monday, 21.09.2009 21:17
Keby sme zrátali financie na úpravu družiny na škôlku ( nové super Sociálne zariadenia, kde maju zakazané chodiť malý školáci, nové super vybavenie tried, super ihrisko z najdrahšej firmy na nete, a ...) keby sa za tie peniaze postavila dostavba na Hviezdoslavovej. Bolo by to riešenie na viac rokov.


Paradox je, že "skola" žiada rodičov aby došli brigadovať a postaviť školakom ihrisko, aby sa nemuseli ich deti-školáci pozerať na luxus školky, ktory financovala obec za peniaze nas vsetkych. A otazka znie deti školy nepatria pod obec  ako tie školarske deti?

No ďaľšia vec zatvorenie I-klubu, ktorý robil toľko akcií pre naše deti.  Deti stále čakajú kedy sa pre nich otvorí I-klub. Prečo obec nepodporí to čo je dobré?

Ale tu na tejto stranke nam nikto neodpovie.[ odpovedať ]


Re: zakladná škola_školský klub_materská škola (Skóre: 0)
kým: Anonym v Tuesday, 22.09.2009 21:49

Dobrý večer,

som rada, že sa stále viac rodičov zapája do témy ZŠ-MŠ-ŠK. Je naozaj vecou každého, ako a kde vyrastajú naše deti.

Určite súhlasím, že je potrebné dobudovať ihrisko aj pre deti ZŠ, rok, či dva vekového rozdielu nemôže byť dôvodom, aby sme ich oddeľovali. To nie je iba otázka financií – dobudovať ihrisko pre deti do 10 rokov, skôr je to otázka organizačná – je to tlak, ktorý je potrebné vyvinúť prostredníctvom rodičovského výboru, cez vedenie školy až po OU!
Tak – je to na nás, rodičia detí ZŠ – aktivizujme sa cez  výbor rodičov!

Čo sa týka nadstavby/prestavby MŠ Hviezdoslavova – tí, ktorí sa zaujímajú – vedia, že náklady na takúto prestavbu boli neúmerné efektu takejto prestavby. Využitie budovy ŠK znamenalo najefektívnejšiu a najrýchlejšie realizovateľnú cestu a určite nie na úkor prvákov. Aj škôlkári sú v jednej triede celý deň – tu nie je rozdiel.

Oveľa dôležitejšie a podstatnejšie než kde sú deti – je, ako trávia čas, ktorý sú v ŠK.

Taktiež je to otázka – prečo je nutné také rozsiahle sťahovanie detí, ktoré majú byť  v družine – prečo nie sú deti nižších ročníkov iba na prízemí – nie je jednoduchšie, aby zostávali vo svojich triedach – maximálne sa spájali do jednej susediacej? Určite hromadné „sťahovanie“ sa dá aj lepšie organizačne vyriešiť. Ale to je skôr otázka na vedenie školy.


 [ odpovedať ]


Re: zakladná škola_školský klub_materská škola (Skóre: 0)
kým: Anonym v Wednesday, 23.09.2009 14:34
Tiez som rodič dieťaťa v ZŠ, ktoré zatiaľ navštevuje družinu. Súčasný stav vôbec nie je vyhovujúci a pravdepodobne bude naozaj ešte horšie, kým sa neprijme koncepčné riešenie.
Celá táto zmena mi pripadá ako hasenie požiaru, hoci problém so škôlkou je známy už dlho. Naozaj nechápem, prečo sa neriešil koncepčne tak, aby požadovaný stav pokryl súčasné aj budúce požiadavky všetkých zainteresovaných strán. Ak máme nedostatok financií, aj to sa dá riešiť jednoduchou reguláciou. Ak máme v škôlke veľa detí, prijmeme v novom ročníku najskôr tie domácea ostatné qž podľa situácie. Ba dokonca je určite možné vyžiadať od cezpoľných vyššie poplatky, ktoré oni určite radi zaplatia. Všetko je to iba otázka ponuky a dopytu. Len mi niekto, prosím Vás, neargumentujte, že to nejde. Ak sa chce ...

Postup v takýchto prípadoch je jednoduchý. V prvom rade je vždy potrebné problém zmapovať/analyzovať a stanoviť si priority. Ak to nevedia zodpovední z obce uropbiť sami, stačí sa iba opýtať iných spoluobčanov, niekto sa určite nájde. Len treba s nami komunikovať a poskytnúť nám čas na reakciu. Ale to by to potom bolo príliš, ba až nežiadúco transparentné.

O riaditeľovi ZŠ sa ani nejdem zmieňovať. lebo to je úplne o inom.


[ odpovedať ]