I V A N K A    P R I    D U N A J I                                                                                         diskusno  -  informačný   portál
     Reality Ivanka

     IvankaNet.sk

     audiotuning v ipd

     Naša ponuka
· Úvodná stránka
· Poslať inzerát
· Archív článkov
· Štatistika vstupov
· Hľadať
· Odkaz adminovi
· Odporučenie
· Top 20 naj
· Poslať článok
· Vaše konto
· Surveys

     Rýchla linka

     Kostol a fara

     Veterinár v IpD

     Záhradkári IpD

     Nezábudka

     Babyclinic v IpD

     MC Tik - Tak

     ZUŠ v IPD

 Cesty naše ivanské

InformáciaAnonym napísal: "
V Ivanke ma coraz viac ludi domy, ale tych, ktory tu maju trvaly pobyt nepribuda. Tiez mam novy dom v IpD a nemam v zasade nic proti tomu tu mat aj trvaly pobyt. Kedze nasa mila starostka nam do stavebneho povolenia dala klauzulku, ze stavbu zkolauduju iba v pripade, ak si vybudujeme na ulici cestu na vlastne naklady, poviem vam, ze s prepacenim "seriem" na trvaly pobyt v IpD.....


 Budeme mat cela ulica kludne neskolaudovane domy, a teda ani trvaly pobyt tu mat nemozeme, ale nebudeme davat miliony na cestu. Miestne komunikacie ma budovat obec, a v nasom pripade ide o ulicu, cez ktoru prechadza denne kopec ludi, asi kazdy z vas ked ide na Jazero, cize nejde o nejaku nasu privatnu cestu. Preco by sme my mali budovat cestu pre "rekreantov"? Nie dost ze sme si zaplatili z vlastneho vsetky siete?
Takze len na zaver, nase domy asi tak skoro zkolaudovane nebudu vdaka uzasnej starostke, a teda trvaly pobyt tu mat nebudeme aj keby sme ako chceli. Takze len tolko k motovacii ludi mat trvaly pobyt v IpD a k pristupu obce k budovaniu alebo oprave ciest. Kaslu na to zvysoka!!!!!" 
     Príbuzné odkazy
· Viac o Informácia
· Iné články od: Administrator


Najčítanejšie články Informácia:
RD vinice


     Hodnotenie článku
Priemerné skóre: 4.42
hlasov: 7


Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


     Možnosti

 Stránka vhodná na tlač Stránka vhodná na tlač


"Prihlásenie" | Prihlásenie/Vytvoriť konto | 34 Komentáre | Hľadať v diskusii
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Cesty naše ivanské (Skóre: 0)
kým: Anonym v Wednesday, 03.01.2007 17:03
Vážený anoným,

ale určite budete chcieť, aby sa na "Vašej" ulici svietilo, aby sa na "Vašej ulici odhŕňal sneh, aby sa "Vašej" ulici odvážal komunálny odpad, aby sa na "Vašej" ulici atď ... , teda aby to "Vaše" zaplatili ostatní občania z obce, ktorých podielové dane idú do obecnej, teda aj "Vašej" kasy. Trošku o tom porozmýšlejte a možno sa to "Vaše" zmýšlanie trošku zmení na "Naše".

S pozdravom

   Peter Blubla


[ odpovedať ]


Re: Cesty naše ivanské (Skóre: 0)
kým: Anonym v Sunday, 07.01.2007 07:31
"Zdá sa mi to zaujímavé!" Niečo podobné som už počul: Zaplať urobenie kanalizácie a potom ju daruj Vodárenskej spoločnosti. Mám pocit, že ak niečo zaplatím, som toho vlastníkom. Asi by som to mal prenajímať a nie darovať, ale ak to neurobíš, nepripoja ťa. Niečo podobné: Nedodajú ti elektrinu, alebo vodu, nič sa nedeje. No skús sa omeškať v zaplatení inkasa. O čo tu ide? O ďalšie ožobračovanie ľudí! Človek je rád, že sa zmôže na strechu nad hlavou. Zadĺži sa na nenormálne dlhé roky. Mali by zvážiť na OÚ svoje požiadavky. Nie každý, kto chce prísť do Ivanky p. D., je milionár. Sú mladé rodiny, ktoré majú financie ledva na prežitie! Obec by mala nájsť iný spôsob financovania.


[ odpovedať ]

  • RSrcBtuqlq kým: Anonym v Wednesday, 07.08.2013 23:55

Re: Cesty naše ivanské (Skóre: 0)
kým: Anonym v Friday, 12.01.2007 10:56
obec sa ma starat o svojich obcanov. ak existuju ulice, kde nebyvaju obcania ivanky, nevidim dovod, aby sa o nich obec starala. pokial sa stanu obcanmi ivanky, ivanka by sa mala postarat o cesty. ale dotycna kluzula toto moze cele znemoznit,lebo zabrani stavebnikovi, aby skolaudovala a tak si tam prihlasil trvaly pobyt. stavebnik a nasledne majitel skolaudovaneho domu nema co od obce ziadat cestu, pokial nie je obcanom obce.

pokial na ulici bude polovica obcanov a polovica neprihlasenych, nech si to vyjasnia obyvatelia ulice. o tom je demokracia. rovnako to funguje v panelakoch[ odpovedať ]


Re: Cesty naše ivanské (Skóre: 1)
kým: obstena v Monday, 05.03.2007 08:54
(O užívateľovi | Poslať správu)
Skusim strucne - podla mna obec nema pravo podmienovat kolaudaciu dostavanim cesty. Anonym (autor clanku) - dali ti to aj pisomne? Podla mna by to malo byt pravne napadnutelne (hoci nie som pravnik). Inak neviem. Ak by som staval v takej divocine, asi by som s tym pocital, aj ked je to nefer.
Co sa tyka konkretnej cesty na jazero - o kolko by sa zvysila navstevnost jazera, keby k nemu bola vybudovana cesta? Podla mna ju ma zabezpecit obec pretoze konkretne tato cesta je naozaj primarne vyuzivana na dopravenie sa na jazero.
Inak v bernolakove mal znamy ten isty problem, tak ho vyriesili tak, ze si "ukradli" z vlastnych pozemkov a dali spravit vlastnu ulicu (zamkova dlazba vychadza o 1/2 lacnejsie ako asfalt) a teraz tam maju tabulu - zakaz vstupu - sukromny majetok. No ale to sa asi s cestou na jazero neda... (nakolko prijazdova cesta je obecna - ak som spravne pochopil).
Drzim palce, nech sa najdu peniaze na stavbu cesty a nech ma ivanka co najviac danovych poplatnikov.

ps: este jedna idea - ak si stavebnici zaplatili IS (neviem ktore) tak cestu by uz mohla "zasponzorovat" obec alebo sa dohodnut (ze si stavebnik napr. odkupi 2 metre sirky cesty (a zaplati) a zvysok bude obecny. Moznosti je vela, treba iba hladat a mat ochotu sa dohodnut (jedna aj druha strana)


[ odpovedať ]


Re: oaxerzufn (Skóre: 0)
kým: Anonym v Saturday, 22.09.2007 20:41


[ odpovedať ]


Re: sorg (Skóre: 0)
kým: Anonym v Saturday, 22.09.2007 21:12


[ odpovedať ]


Re: Nissan151 (Skóre: 0)
kým: Anonym v Monday, 10.11.2008 16:21


[ odpovedať ]


Comment 10 1728 (Skóre: 0)
kým: Anonym v Monday, 10.11.2008 17:27


[ odpovedať ]


Comment 11 1539 (Skóre: 0)
kým: Anonym v Tuesday, 11.11.2008 15:38


[ odpovedať ]


Re: Ford167 (Skóre: 0)
kým: Anonym v Sunday, 16.11.2008 21:02


[ odpovedať ]


Re: Primera268 (Skóre: 0)
kým: Anonym v Monday, 08.12.2008 01:53


[ odpovedať ]


Re: CreepIRC (Skóre: 0)
kým: Anonym v Tuesday, 13.01.2009 21:54


[ odpovedať ]


Re: Quesitos1 (Skóre: 0)
kým: Anonym v Thursday, 15.01.2009 02:05


[ odpovedať ]


Re: ToyBeatrix (Skóre: 0)
kým: Anonym v Tuesday, 20.01.2009 22:25


[ odpovedať ]