I V A N K A    P R I    D U N A J I                                                                                         diskusno  -  informačný   portál
     Reality Ivanka

     IvankaNet.sk

     audiotuning v ipd

     Naša ponuka
· Úvodná stránka
· Poslať inzerát
· Archív článkov
· Štatistika vstupov
· Hľadať
· Odkaz adminovi
· Odporučenie
· Top 20 naj
· Poslať článok
· Vaše konto
· Surveys

     Rýchla linka

     Kostol a fara

     Veterinár v IpD

     Záhradkári IpD

     Nezábudka

     Babyclinic v IpD

     MC Tik - Tak

     ZUŠ v IPD

 Menu: Vážna téma – letisko!

LetiskoAktivisti, ktorým budúcnosť Ivanky pri Dunaji, ako miesta kde žijú nie je ľahostajná zorganizovali petíciu proti výstavbe tretej dráhy a proti prebudovaniu letiska v Bratislave na nákladné letisko. Túto petíciu pred časom predstavitelia magistrátu hlavného mesta Bratislavy zmietli zo stola.
Nakoľko sa nejedná o „malú záležitosť“ ale o problém, ktorý treba priebežne riešiť zorganizovali Ivančania v Matičnom dome stretnutie, ktoré viedla p. Studnická, kde prebehla diskusia a rozoberali sa možné riešenia. Vážnosť situácie podčiarkovala aj prítomnosť poslancov obecného zastupiteľstva p. Zibalovej, p. Podivínskeho, Schreinera, Blublu, ktorí podporili aktivitu vyjadriť svoj nesúhlas demonštráciou na magistráte. Pán Hässler, Graňák, Zibala, manželia Chriašteľoví a mnoho iných prítomných taktiež podporili myšlienku vyjadriť svoj postoj návštevou magistrátu. Pani starostka Holcingerová vyjadrila svoj nesúhlas s vývojom letiska písomne a radšej uprednostnila návštevu ZUŠ pri príležitosti jej 40- tého výročia, načo prítomní poznamenali, že to je treba, lebo sa môže stať, že pri príležitosti ďalšieho výročia mladých umelcov pre hluk lietadiel nebude počuť. 

Ivančania sa teda rozhodli vyjadriť svoj postoj k rozhodnutiu magistrátu demonštráciou priamo na Primaciálnom námestí v Bratislave, ktoré prebehlo aj za účasti médií.
Treba si ale uvedomiť vážení čitatelia, že nie len Ivanka pri Dunaji, ale aj Most pri Bratislave, Tomášov, Zálesie, Bernolákovo, a mnoho ďalších okolitých obcí........“si prídu na svoje“ v podobe hluku, ktorý je v decibeloch vyjadrený na 1. obrázku.
Zástanci rozvoja letiska argumentujú tým, že nie je teraz čo riešiť, keďže horizont zvyšovania počtu denných pohybov do roku 2020 ako aj predpokladaný nárast v ďalšom období do roku 2030 v dôsledku „preplnenosti“ letiska Viedeň bude mať za následok výstavbu novej dráhy, ktorá by mala slúžiť na pristávane lietadiel (dráha bližšie k Ivanke pri Dunaji – smer na Most pri Bratislave vid. obr.č. 2) Terajšia vzletová a pristávacia dráha by mala byť využívaná hlavne v prípade nadlimitných hodnôt bočného vetra.
Aký názor máte na tento problém Vy? Máte iné informácie, alebo názor ako je prezentovaný tu? Neváhajte ho vyjadriť a zapojte sa do diskusie. Každý názor – každú informáciu uvítame.

Ing. Slavomír Koledzai,
člen finančnej komisie,
Ivanka pri Dunaji


                            
     Príbuzné odkazy
· Viac o Letisko
· Iné články od: Administrator


Najčítanejšie články Letisko:
Vážna téma – letisko!


     Hodnotenie článku
Priemerné skóre: 3.92
hlasov: 14


Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


     Možnosti

 Stránka vhodná na tlač Stránka vhodná na tlač


Komentáre k tomuto článku nie sú dostupné.