I V A N K A    P R I    D U N A J I                                                                                         diskusno  -  informačný   portál
     Reality Ivanka

     IvankaNet.sk

     audiotuning v ipd

     Naša ponuka
· Úvodná stránka
· Poslať inzerát
· Archív článkov
· Štatistika vstupov
· Hľadať
· Odkaz adminovi
· Odporučenie
· Top 20 naj
· Poslať článok
· Vaše konto
· Surveys

     Rýchla linka

     Kostol a fara

     Veterinár v IpD

     Záhradkári IpD

     Nezábudka

     Babyclinic v IpD

     MC Tik - Tak

     ZUŠ v IPD

 

Ivanka_logoAnonym napísal: "

Vážený pán starosta, obecné zastupiteľstvo a menovite pani Ľubica Pevná,

verím, že nám všetkým ide o krajšiu Našu Ivanku, a preto po niekoľkoročnom mojom márnom snažení a upozorňovaní na porušovanie zákona o odpadoch z obalov Zákon 119/2010 Z.z. v znení zákona o odpadoch a jeho novele č 79/2015 Z.z (platnosť od 1.1.2016) a flagrantného porušovania všeobecného záväzného nariadenia obce Ivanka pri Dunaji 2/2009 o verejnej zeleni zo strany pracovníčky Obecného úradu, som sa rozhodol verejne poukázať na tolerovaný nešvár spojený so „štvrtkovými trhmi“. >>>
Už niekoľko rokov, vždy vo štvrtok, sa na námestí Padlých hrdinov konajú trhy, zeleniny, ovocia ale predovšetkým textilu, obuvi a iných tretiek. Mnohým Ivančanom, predovšetkým starším ročníkom, sa takto umožnilo nakúpiť veci priamo v obci a nemuseli za nákupmi vycestovať. Potiaľ by to bolo v poriadku ako služba pre obyvateľstvo. Čo však nie je v poriadku, je to, že viacerí trhovníci po sebe zanechávajú neporiadok (obaly) a necitlivo sa správajú k životnému prostrediu parkovaním motorových vozidiel priamo na miestach definovaných ako verejná zeleň (len za posledný mesiac sú to vozidlá: BL 221 FS, GA 301 CM, BA 577 HL, SC 930 AI, BA 061 XP, BA 623 HU). Na moju otázku majiteľom uvedených vozidiel mi bolo povedané, že majú na to povolenie od pracovníčky Obecného úradu. Pani Ľubicu Pevnú som niekoľkokrát upozornil, že je to v rozpore so VZN obce č. 2/2009 o verejnej zelení, žiaľ bez zjavného pozitívneho výsledku. Ako vyzerá námestie Padlých hrdinov vo štvrtok podvečer? Smetné nádoby sú preplnené obalmi, tie ktoré sa nezmestili sú voľne pohodené v lepšom prípade pri smetiaku, v horšom prípade ukryté pod parkovou zeleňou. Veď čo, niekto to uprace (“Rýchla rota“) a že pár obalov vietor rozfúka po okolí. Na moju otázku trhovníkom prečo si obaly nezoberú domov je argument, že si za to zaplatili. Chyba lávky, zo zákona je povinný každý trhovník, ako pôvodca odpadu, sa oň postarať sám, teda zobrať si ho so sebou.

Ako z toho von? Obec by mala mať vypracovaný Trhový poriadok, kde by bolo jasne definované čo je a čo nie je povolené na trhovisku, práva a povinnosti trhovníkov, sankcie za porušenie poriadku atď. Obec by mala poveriť pracovníka, ktorý by kontroloval dodržiavanie Trhového poriadku, upozorňoval trhovníkov na dodržiavanie VZN a Trhového poriadku. Obec by mala vypracovávať tzv. „Čiernu listinu“ nežiaducich trhovníkov, ktorí nerešpektujú pokyny obce a následne nepovoliť im vykonávať podnikateľskú činnosť v obci.

Navrhujem, aby sa najbližšie Obecné zastupiteľstvo venovalo tejto problematike aby sme si zachovali Našu Ivanku peknú a čistú.

 

Len poriadok plodí poriadok.

 

S úctou

Peter Blubla st.

" 
     Príbuzné odkazy
· Viac o Ivanka_logo
· Iné články od: Administrator


Najčítanejšie články Ivanka_logo:
Mohyla


     Hodnotenie článku
Priemerné skóre: 5
hlasov: 2


Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


     Možnosti

 Stránka vhodná na tlač Stránka vhodná na tlač


"Prihlásenie" | Prihlásenie/Vytvoriť konto | 2 Komentáre | Hľadať v diskusii
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: (Skóre: 0)
kým: Anonym v Friday, 26.06.2015 15:26
Máte pravdu pan Blubla. Aj v okolí Tesca a pod. sa tvoria rôzne smeti.


[ odpovedať ]

  • Re: kým: Anonym v Monday, 29.06.2015 07:47